Aegon nie wyklucza przejęć w Polsce

Holenderski  Aegon nie wyklucza akwizycji m.in. w Polsce donosi "Parkiet"(Nr z 28.09.2011 r.), powołując się na rozmowę  z Reutersem   Alexa Wynaendtsa, szef ubezpieczyciela.  Prezes Wynaendts powiedział, iż Aegon chce  rozwijać się na kluczowych rynkach w Azji i Europie Środkowo-Wschodniej, zwłaszcza w  Polsce, na  Węgrzech i  w  Turcji. "Rozważamy akwizycje, w tym zakup aktywów od ING " - stwierdził.   Według Wynaendts'a , firma chce się skupić na wzroście organicznym.
Aegon, działający głównie na rynku amerykańskim, chce się obecnie skupić na ekspansji na szybko rosnących rynkach - pisze gazeta. "Mogłyby one dotyczyć części aktywów ubezpieczeniowych ING, gdyby były one sprzedawane osobno".  Nie skomentował możliwości przejęcia wystawionych na sprzedaż w Polsce ubezpieczycieli Warta i TU Europa -zauważa gazeta.

Nie najlepsze wyniki produktów strukturyzowanych

Zła sytuacja na giełdach miała negatywny wpływ na wyniki struktur, które zakończyły się  we wrześniu 2011 r. Według "Rzeczpospolitej"(Nr z 29.09.2011 r.), inwestorzy, którzy wybrali Szybki Kurs na Zysk II (2) z oferty Noble Banku stracili  ponad 15 proc. (dwuletnia struktura z 80-proc. z poziomem ochrony kapitału oparta była na WIG20). Gdyby indeks mocno wzrósł, maksymalna stopa zwrotu z inwestycji mogła wynieść aż 286 proc. Z kolei inny wariant tej struktury, Kurs na Zysk II (2), z pełną ochroną kapitału, przyniósł 1,75 proc. zysku. Natomiast dwuletnia struktura Nordea Gwarant – WIG20 Dynamikaz  Nordea Bank Polska (z 95-proc. ochroną kapitału) przyniosła  7,52 proc. w ciągu dwóch lat. Trzyletnie  "Bogactwo Rosji I"I z Citi Handlowy, gdzie  wynik struktury był uzależniony od notowań akcji pięciu rosyjskich spółek (Gazprom, Novatek, Rosneft, Surgutnieftiegaz i Severstal), przyniósł  zwrot kapitału. Podobnie - pisze dziennik - "zwrot kapitału otrzymali też ci, którzy mieli dwuletnią strukturę Piątka na Piątkę w BOŚ, powiązaną z notowaniami koszyka akcji pięciu spółek (Danone, Roche, TP SA, PKO BP oraz KGHM).
Z kolei dwuletni  WIGor II Banku BGŻ,  oparty na notowaniach WIG20 "pozwolił zarobić 8 proc. (4 proc. w skali roku). Zysk (opodatkowany) był wyliczany jako suma półrocznych zmian wartości indeksu, ograniczonych z dołu i z góry (do minus 5 i plus 5 proc.)" - informuje gazeta.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT