Aviva Commercial Union wypłaci dywidendę z zysku brytyjskiej spółce - matce

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva nie zamierza pozbywać się ani jednej z polskich spółek działających pod szyldem Commercial Union. Jednak polskie spółki grupy Commercial Union Polska od 1 czerwca 2009 r. zmienią nazwy na  Aviva Commercial Union. Na zmianę nazw towarzystw  wyraziła już zgodę Komisja Nadzoru Finansowego.
Firmy będą posługiwać się marką Aviva Commercial Union, aby podkreślić stabilność i ciągłość działania - podaje "Parkiet" (Nr z 09.04.2009 r.).  Andrea Moneta, prezes zarządu Aviva Europa, powiedział dziennikowi, że  grupa chce w tym roku zainwestować 50-70 mln zł w ubezpieczenia majątkowe oraz 120-150 mln zł w życiowe i OFE. Andrea Moneta potwierdził również, że polskie spółki wypłacą dywidendę z zysku za ubiegły rok , ale nie  ujawnił w jakiej wysokości.
Według gazety, Aviva za 2008 r. wypracowała stratę, a akcje firmy w marcu br.  odnotowały spadek  o około 20 proc.
 
HDI-Gerling Życie wychodzi na prostą ?

W 2008 r. wynik finansowy netto towarzystwa HDI-Gerling Życie  zatrzymał się na poziomie minus (-) 5,6 mln zł. Według Sławomira Walerysia, prezesa zarządu  HDI-Gerling Życie, był to przede wszystkim  wynik słabnącego złotego - donosi  "Parkiet" (Nr z 09.04.2009 r.).  Prezes ubezpieczyciela powiedział dziennikowi, że jego firma  na koniec 2009 r . nie powinna  odnotowywać już straty, pomimo że  HDI-Gerling Życie nie zostało dokapitalizowane przez koncern Talanx - właściciela spółki. Sławomir Waleryś zapewnił jednak, że towarzystwo to  "z zapasem"  spełnia wszelkie wymogi wypłacalności .
Ponadto, prezes HDI-Gerling Życie poinformował, że ubezpieczyciel notuje rosnący przypis z produktów ze składką regularną. I to one będą w bieżącym roku głównym źródłem dochodu towarzystwa.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT