Aviva wchodzi w ubezpieczenia medyczne i rozszerza bancassurance

Od czerwca br.  Aviva rusza z oferowaniem ubezpieczenia zdrowotnego pod nazwą Pakiet Medyczny Bądź Zdrów.  Będzie ono dostępne zarówno jako osobny produkt, jak i umowa dodatkowa do indywidualnego ubezpieczenia na życie, a od końca czerwca również z grupowymi polisami – donosi "Parkiet"(Nr z 25.05.2010 r.), powołując sie na Macieja Jankowskiego,  prezesa grupy Aviva w Polsce. Obecnie tylko 250 tys. spośród 3,2 mln klientów indywidualnych Avivy ma polisę związaną ze zdrowiem.  Jankowski powiedział gazecie, że ubezpieczyciel podpisał kontrakt z grupą Lux Med, obejmujący też przychodnie z nią współpracujące. Dzięki temu klienci będą mieli dostęp do ponad 200 placówek w kraju. Ubezpieczenie zdrowotne  będzie sprzedawane poprzez agentów własnych (Aviva ma ich około 3,5 tys.), zaś od końca czerwca będzie  dystrybuowane także przez brokerów.  Ponadto, Aviva prowadzi rozmowy z dużym bankiem na temat współpracy strategicznej. W opinii prezesa Jankowskiego, jest to "sukcesywna realizacja strategii rozwoju bancassurance w Polsce. Chcemy zwiększać sprzedaż naszych usług w kanale bankowym". Taki bank  musi więc posiadać odpowiednio rozbudowaną sieć placówek i odpowiednio dużą liczbę klientów, a do tego nie posiadać silnych związków z innym towarzystwem ubezpieczeniowym" - pisze dziennik.
Obecnie Aviva współpracuje z kilkoma bankami na podstawie umów dystrybucyjnych, m.in. z Deutsche Bankiem PBC. Szef Avivy w Polsce nie potwierdza, że myśli o zakończeniu kooperacji z BZ WBK.

Pakiety medyczne pracowników ich przychodem

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że wykupione przez pracodawców pakiety medyczne dla pracowników są przychodem dla tych pracowników.  Oznacza to - pisze  "Gazeta Wyborcza"(Nr z 25.05.2010 r,.), że pracodawcy będą musieli doliczać wartość pakietów (obejmujących świadczenia do sfinansowania, których nie są zobowiązani przez prawo pracy) do pensji pracowników, ci zaś zapłacą od nich podatek dochodowy, nawet jeśli ze świadczeń oferowanych w ramach pakietu nie korzystają. W opinii "wyborczej", może to  oznaczać poważne kłopoty dla pracodawców. Po to by zapłacić zaległy podatek, być może będą musieli skorygować, nawet pięć lat wstecz, rozliczenia z fiskusem swoich pracowników.  może Kłopotliwe bowiem może być ściągnięcie pieniędzy od byłych pracowników - twierdzi gazeta.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT