BRE Ubezpieczenia opóźniają start na rynku polis życiowych

BRE Ubezpieczenia wstrzymują się z wejściem na rynek ubezpieczeń życiowych. Wprawdzie rok temu BRE Bank zapowiadał – donosi „Parkiet”(Nr z 17.05.2008 r.) - iż BRE Ubezpieczenia do końca 2007 r., najpóźniej na początku 2008 r. uruchomi spółkę ubezpieczeń na życie, teraz zaś Paweł Zylm, prezes BRE Ubezpieczenia, tłumaczy opóźnienie obawami, że firma życiowa mogłaby nie być w najbliższym czasie tak zyskowna jak majątkowa. Eksperci uważają – pisze dziennik - że przyczyną opóźnienia realizacji planów mogą być problemy kapitałowe, albowiem Commerzbank, który kontroluje BRE Bank, notuje ostatnio spadek zysku. Według prezesa Zylma, uruchomienie spółki życiowej nadal jest w planach i gdy tylko zapadnie taka decyzja, wniosek o prowadzenia działalności ubezpieczeniowej zostanie przygotowany w bardzo krótkim czasie.
W I kwartale br. BRE Ubezpieczenia zebrało 174,4 mln zł przypisu.

Zgoda KNF na fuzję towarzystw Gerling Życie i Aspecta Życie

Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) podczas swojego czterdziestego dziewiątego posiedzenia w dniu 20 maja 2008 r. rozpatrzyła problem planowanego połączenia towarzystw ubezpieczeniowych Gerling Polska Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie SA i Aspecty Życie Towarzystwa Ubezpieczeń SA – informuje „Gazeta Ubezpieczeniowa” ( www.gu.com.pl ) z 20.05.2008 r.
Organ nadzoru jednogłośnie powstrzymał się od zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego połączenia, dokonywanego na podstawie art. 180 ustawy o działalności ubezpieczeniowej.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT