Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne uzdrowią polski rynek zdrowia ?

Już około  40 proc.  Polaków deklaruje, że mogłoby przeznaczyć dodatkowe kilkadziesiąt złotych miesięcznie na ochronę zdrowia - informuje  "Rzeczpospolita"(Nr z 04.08.2014 r.).  Resort zdrowia pracuje cały czas nad ustawą, która uregulowałaby ten obszar. Według dziennika, zwolennicy DUZ uważają, że usystematyzowanie tych dopłat przyczyniłoby się do zmniejszenia kolejek oraz ułatwiłoby dostęp do leczenia i wyrobów medycznych.   W opinii  gazety,  rynek ochrony zdrowia w Polsce mogłoby uzdrowić wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Od dawna pacjenci dobrowolnie wpłacają datki  do fundacji działających w szpitalach publicznych.
Ponadto, "Rzeczpospolita" szacuje, że   wartość polskiego rynku wyrobów medycznych w ubiegłym roku wyniosła już  6,5 mld zł.

Szeroka oferta ubezpieczenia na życie związanego z programem "MdM"


Program „Mieszkanie dla młodych" umożliwia rodzinom z niewielkim stażem wzięcie kredytu hipotecznego. Jak przypomina "Rzeczpospolita" (Nr z 04.08.2014 r.), wiąże się to jednak  z koniecznością wykupienia ubezpieczenia. Według gazety,  banki mają różną ofertę dla klientów z wkładem z programu "MdM". I tak,   do kredytu 200 tys. zł na 30 lat z 10 proc.-owym  wkładem,  pochodzącym z dopłaty,  Deutsche Bank oferuje ubezpieczenie na życie, którego koszt stanowi 1,8 proc. kwoty kredytu za 2 pierwsze lata, a w kolejnych 0,042 proc. miesięcznie. Natomiast "osoby, które zdecydują się na pakiet ubezpieczeniowo-inwestycyjny, otrzymają marżę 1,1 proc. w pierwszym roku oraz 1,39 proc. później).
Z kolei w  Alior Banku kredytobiorca  musi wykupić ubezpieczenie na życie na okres 5 lat, którego koszt to 10 proc. kwoty kredytu, aby otrzymać promocyjną marżę 1,5 proc. W  Eurobanku zaś  miesięczny koszt ubezpieczenia na życie na cały okres kredytowania wynosi 74 zł. - podaje dziennik (tutaj z  tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu marża jest podwyższona o 0,15 proc.).  W Pekao koszt ubezpieczenia wynosi 1195 zł. Ponadto, ubezpieczenie kredytu w niektórych  bankach zwalnia klienta z prowizji - dodaje gazeta.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT