Gotowi na prywatne ubezpieczenia zdrowotne

W 2011 r. na ochronę zdrowia wydamy blisko 100 mld zł. W tym 67 mld zł będzie pochodzić z NFZ, reszta - czyli 33 mld zł - to prywatne wydatki na leczenie. Jest to o 1 mld zł więcej niż w 2010 r. wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeniowej (PIU). Jak zauważa "Dziennik Gazeta Prawna"(Nr z 13.10.2010 r.), jesteśmy już   gotowi na wprowadzenie systemowych dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Zdaniem Marcina Tarczyńskiego, analityka PIU, gdyby znaczną część z tego można finansować systemowo, w ramach powszechnych polis zdrowotnych, wydatki byłyby bardziej efektywne. W jego opinii, ubezpieczyciele mogliby wtedy, mając wielu klientów, negocjować ze świadczeniodawcami niższe ceny, a koszty leczenia byłyby rozłożone na dużą liczbę osób. Dzięki temu ceny polis byłyby niższe - pisze "DGP".
"Obecnie prywatne ubezpieczenia zdrowotne ma 450 tys. Polaków, a ich wartość wynosi 160 mln zł. Miejsce ubezpieczycieli zajęły na polskim rynku przede wszystkim firmy medyczne, które oferują abonamenty. Ich liczba rośnie z roku na rok. W 2011 miało je dwa miliony Polaków" - pisze gazeta za raportem PIU. Dane PIU potwierdza zaś  ostatnia Diagnoza Społeczna 2011r., z której wynika, że abonament wykupiony przez pracodawcę ma 6 proc. Polaków, czyli o 1 proc. więcej niż dwa lata temu. Według dziennika, najwięcej pieniędzy Polacy wydają indywidualnie, w razie potrzeby, najczęściej na prywatne badania specjalistyczne, wizyty u dentysty oraz zakup leków. Na samą opiekę ambulatoryjną i specjalistyczną wydamy w tym roku 6,3 mld zł - szacuje "DGP".

Polisa dla partnera "uciekającej panny młodej"

Można ubezpieczyć się  na wypadek ucieczki sprzed ołtarza niedoszłego małżonka. Coraz więcej młodych Szwajcarów decyduje się na wykupienie polisy na wypadek ucieczki narzeczonej (go) tuż przed złożeniem przysięgi ślubnej - informuje "Dziennik Gazeta Prawna"(Nr z 12.10.2010 r.). Za oceanem polisa na wypadek ślubnej katastrofy kosztuje 300 USD. Jak donosi dziennik, "wprowadzenie weselnego pakietu ubezpieczeniowego to efekt rosnących kosztów organizacji uroczystości”. Zurich Financial szacuje, iż  w ciągu ostatniej dekady koszty weselne uległy dwukrotnemu zwiększeniu – do 30 tys. franków (105 tys. zł). Na weselnych ubezpieczeniach od lat zarabiają firmy z USA. Z ich usług korzysta 2 proc. młodożeńców.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT