ING Życie - większa składka, mniejszy zysk

ING Życie  w I półroczu br. wypracowało przypis składki w wysokości  1,02 mld zł, a wiec o 15 mln zł więcej niż rok wcześniej - podaje "Parkiet"(Nr z 18.08.2011 r.). Według dziennika,  na koniec czerwca 2011 r. firma wypłaciła 1,12 mld zł  odszkodowań  wobec 1,18 mld zł rok wypłaconych wcześniej. Pogorszył się także wynik techniczny ubezpieczyciela – spadek ze 123 mln zł do 112 mln zł . Natomiast zysk spółki na koniec czerwca br.  wyniósł on 94,5 mln zł wobec 103,5 mln zł rok temu. W opinii  Tomasza Bławata, prezesa ING Życie, "półtora roku temu zaufało nam 500 tys. osób, w tej chwili to już 640 tys.".
Do 2015 r. ING Życie planuje umocnienie swojej pozycji w tym sektorze z obecnych 0,9 proc. do 3,5 proc. - twierdzi gazeta.

DM  IDM SA  chce kupić towarzystwo ubezpieczeniowe

DM IDMSA  chce powiększyć swoją grupę kapitałową o ubezpieczyciela. Zarząd podjął strategiczną decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do włączenia do grupy kapitałowej DM IDMSA podmiotu prowadzącego działalność ubezpieczeniową -  donosi "Parkiet"(Nr z 19.08.2011 r.), powołując się na raport  bieżący spółki.  Władze domu maklerskiego zapowiedziały negocjacje z podmiotami, które „potencjalnie mogą być zainteresowane zbyciem akcji podmiotu prowadzącego działalność ubezpieczeniową" . Według gazety,  w grę wchodzi m.in. Polisa-Życie. Wprawdzie kupca na towarzystwo ubezpieczeń szuka obecnie belgijski KBC, właściciel Warty, ale - zauważa gazeta - Warta jest zbyt duża  dla spółki "o kapitalizacji nieprzekraczającej 350 mln zł. Stąd też przypuszczenie, że broker poszuka raczej wśród mniejszych podmiotów" . Na przykład  za akcje Polisy-Życie  trzeba by zapłacić 72 mln zł. "Niewykluczone również, że giełdowy broker rozejrzy się za jeszcze mniejszymi podmiotami – jak np. Uniwersum TUnŻ, które jest w trakcie likwidacji" - pisze "Parkiet".

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT