Inter Polska stawia na grupowe ubezpieczenia na życie

TU Inter Życie Polska S.A , firma specjalizująca się w sprzedaży polis dla sektora medycznego chce rozwijać  sprzedaż grupowych  ubezpieczeń  na życie. I tak, w  pierwszych trzech miesiącach br.  roku spółka  zebrała ok. 500 tys. zł przypisu składki - pisze "Dziennik Gazeta Prawna" (Nr z 13.05.2011 r.). Według gazety,  wkrótce przypis ma wzrosnąć. Spółka wprowadziła do swojej oferty grupowe ubezpieczenia na życie dla pracowników i  wygrała już kilkanaście przetargów na polisy dla pracowników różnych firm - podaje dziennik, powołując się na  Janusza Szulika, prezesa zarządu towarzystwa .  Prezes Szulik powiedział "DGP", iż ubezpieczyciel  chce zebrać w br. z nowych polis  ubezpieczenia grupowego na życie kilka milionów zł. W opinii prezesa,   "w przypisie składki ta kwota będzie w całości widoczna dopiero w przyszłym roku". Inter zamierza specjalizować się w grupowych ubezpieczeniach na życie dla pracowników zakładów opieki zdrowotnej, szpitali, sanatoriów czy aptek i liczy na rynek około 700 tys. pracowników.

Spadek składki spółek życiowych Warty i Allianz w  I  kw.2011 r.

W I kw.  2011 r. TUnŻ Warta  wypracowała 6,71 mln zł zysku netto (7 mln zł rok wcześniej), przy wyniku  technicznym  na poziomie 9,4 mln zł (10,05 mln zł przed rokiem) - podaje "Gazeta Ubezpieczeniowa"(www.gu.com.pl z 17.05.2011 r.).Natomiast  przypis składki brutto na koniec marca br. spadł do  516,7 mln zł  w porównaniu z 554,99 mln zł przed rokiem. Według "GU', niższy od ubiegłorocznego  przypis firmy wynika z zamierzonej restrukturyzacji portfela ubezpieczeń oszczędnościowych - wzrostu sprzedaży bardziej rentownych produktów inwestycyjnych, przy malejącym udziale sprzedaży produktu Warta Gwarancja. I tak, w I kw. 2011 r.  Warta wprowadziła do sprzedaży nowe produkty o charakterze inwestycyjnym „Solidny Pakiet” i „Wschodzące Potęgi” oraz kontynuowała sprzedaż „Profit Planu”. Przypis z ich sprzedaży wyniósł 167,1 mln zł. Jednocześnie systematycznie rósł przypis składek regularnych – w I kwartale 2011 roku wzrósł on o 11,7 proc. Zdaniem prezesa Jarosława Parkota,  szczególnie ważny dla spółki jest  przyrost składek regularnych i wysoka sprzedaż produktów inwestycyjnych.
Natomiast TU Allianz Życie  w  I kw. br. wypracował zysk netto 8,98 mln zł przy zmniejszonym  przypisie składki do 403 mln zł ( spadek o 30 proc. wobec analogicznego okresu w 2010 r.) - informuje "GU". Firma odnotowała spadek  sprzedaży  produktów ubezpieczeniowych sprzedawanych za pośrednictwem banków oraz mniejszą o 35 proc. wartość polisolokat (ich udział w portfelu jest systematycznie redukowany). Zaznaczyła się  zaś  tendencja wzrostowa w polisach indywidualnych ze składką regularną – kwartalne przychody w tym segmencie wzrosły w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku o 17 proc.
TU Allianz Życie wypłaciło w I kw. br.  442,2 mln zł odszkodowań i świadczeń, o ponad 21 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT