KNF upomniała PZU Życie za zbyt duże ryzyko polisolokat Banku Millenium

Współpraca PZU Życie  i Banku Millenium  wzbudziła zastrzeżenia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Urząd uznał, że towarzystwo pozyskiwało zbyt duże przychody z tytułu sprzedaży tzw. polisolokat z jednego tylko źródła. A takie posunięcie może być ryzykowne na dłuższą metę - informuje "Parkiet" (Nr z 03.09.2009 r.). Według dziennika, PZU Życie zabezpiecza portfel tzw. "złych" kredytów, jakich udzielał Bank Millenium. I jeśli  kredytobiorcy Banku Millenium zaprzestaną spłacania rat, PZU Życie będzie zmuszone wypłacić odszkodowanie bankowi. Gazeta twierdzi, że kredyty " z tego portfela były bowiem udzielane przez Bank Millenium bez konieczności wnoszenia wkładu własnego przez klientów. Ci z kolei nie  dysponowali najlepszą zdolnością kredytową i w obliczu kryzysu mogą mieć problemy z regularnym zwracaniem bankowi pieniędzy" .

Allianz Polska  uruchomił 7 centrów bankowo-ubezpieczeniowych

Grupa Allianz Polska uruchomiła na terenie całego kraju 7 centrów bankowo-ubezpieczeniowych. Dzięki wspólnej lokalizacji z oddziałami bankowymi , klienci będą mogli w jednym miejscu załatwić formalności związane z zarządzaniem swoimi finansami i skorzystać nie tylko z oferty bankowej, ale także z indywidualnych ubezpieczeń - podaje „Gazeta Ubezpieczeniowa” (www.gu.com z 03.09.2009 r.). Według "GU", jest to krok zgodny z ideą budowania Allianz jako jednej grupy finansowej,  oferującej usługi ubezpieczeniowe, inwestycyjne oraz bankowe. Pierwsze centra zostały uruchomione od września br. w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Olsztynie i Bydgoszczy.
Jerzy Nowak, wiceprezes TU Allianz Polska. uważa, że w obszarze ubezpieczeń na życie wciąż jest duży potencjał do wykorzystania :" dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie sieci nastawionej na ich sprzedaż (...) Doświadczenie i umiejętności sprzedażowe agentów połączyliśmy z dostępną w jednym miejscu ciekawą ofertą produktów finansowych ".
Grupa Allianz Polska chce w centrach bankowo-ubezpieczeniowych  wykorzystać współpracę między spółkami Allianz, tak aby klienci mogli skorzystać z pełnej oferty finansowej w jednym miejscu .

Usługi medyczne poprzez bancassurance

Banki we współpracy z ubezpieczycielami zaczynają oferować pakiety medyczne dołączane do kont lub kart kredytowych. Oferują już je Citi Handlowy (do kont osobistych - posiadacze konta mogą skorzystać z opieki medycznej w wybranych placówkach medycznych trzech sieci. ), GE Money Bank (przy kartach kredytowych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego oferowany jest także abonament medyczny w trzech opcjach, w zależności od liczby osób, które są nim objęte, od 35 zł dla jednej osoby miesięcznie do 99 zł dla czteroosobowej rodziny) czy BOŚ - donosi "Rzeczpospolita"(Nr z 04.09.2009 r.).  Ostatnio pakiety medyczne  wprowadził  Bank BGŻ we współpracy z Allianz. Posiadacz konta osobistego w tym banku może dokupić pakiet prywatnej opieki zdrowotnej. Abonament obejmuje m.in. wizyty u lekarza internisty i pediatry, siedmiu specjalistów, z których można skorzystać w ponad 460 placówkach, należących m.in. do sieci Lux-Med i Centrum Damiana - informuje gazeta. 
Tomasz Bursa, analityk Ipopema Securities powiedział "Rzeczpospolitej", że dla banków to dobre źródło przychodów, bo nie angażują kapitału, a uzyskują wysokie marże.
W I półroczu 2009 r. przychody banków z tytułu prowizji wyniosły 5,9 mld zł .

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT