Kolejny pozew zbiorowy w sprawie opłat likwidacyjnych w ubezpieczeniach z UFK

Kolejny  pozew zbiorowy 104 osób przeciw towarzystwu ubezpieczeniowemu wpłynął do  Sądu Okręgowego w Warszawie - donosi "Dziennik Gazeta Prawna"(Nr z 05.02.2014 r.). Jak podaje gazeta, klienci żądają zwrotu ponad 1 mln zł, który stracili w wyniku inwestycji w lokaty połączone z ubezpieczeniem.  Longina Kaczmarek, rzecznik konsumentów  w Szczecinie,  reprezentująca  poszkodowanych klientów,  wyjaśnia,  że   umowy takie są zawierane na okres 10 lub 15 lat, a przy wcześniejszym wycofaniu swojego wkładu klient traci większość wpłaconych pieniędzy. "Zakwestionowaliśmy, że opłaty likwidacyjne są za wysokie i w rażący sposób naruszają interesy ekonomiczne konsumentów" - wyjaśnia rzecznik.
Zdaniem Longiny Kaczmarek,  "bardzo często nie informowano klientów o wysokich opłatach likwidacyjnych, a dane o nich zawarte były w aneksach, a nie w tekście ogólnych warunków umowy. Większość pokrzywdzonych to osoby starsze, dla których polisolokata miała być zabezpieczeniem spokojnej emerytury".
Longina Kaczmarek w połowie marca zamierza złożyć kolejny pozew zbiorowy; poszkodowanych zgłosiło się jeszcze więcej - pisze "DGP".

Abonamenty medyczne dla pracowników coraz bardziej popularne


Coraz więcej firm decyduje się na wykupienie abonamentów lub ubezpieczeń medycznych dla swoich pracowników - informuje "Puls Biznesu"(Nr z 11.02.2014 r.). Według dziennika, w 2013 r. liczba klientów korporacyjnych Grupy Lux Med wzrosła o 10 proc. w porównaniu do 2012 r. Adam Rozwadowski, prezes CM Enel-Med przyznaje w gazecie, iż  także  Centrum Medyczne Enel-Med nie narzeka na brak firm chętnych do kupienia pracownikom abonamentu medycznego. "Przyciągamy jakością — najkrótszymi terminami dostępności, wysokim poziomem kadry medycznej, nowoczesnym sprzętem. Klienci doceniają kompleksowość naszej oferty, która gwarantuje pracownikom podstawowy zakres usług medycznych w pakiecie oraz zniżki na pozostałe usługi, np. stomatologiczne, operacje chirurgii jednego dnia czy szczepienia dla najmłodszych pacjentów" - twierdzi prezes Rozwadowski. Z kolei w firmie  DB Schenker Logistics pracownik sam wybiera program w zależności od potrzeb - pisze "PB".  Zdaniem Magdaleny Mierzejewskiej , szefowej  kadr i płac w DB Schenker Logistics, firma  decydując się na abonamenty medyczne chciała  zapewnić pracownikom najbardziej ceniony benefit pozapłacowy. "Braliśmy pod uwagę m.in. łatwy dostęp do lekarzy i usług medycznych, dostępność porad medycznych przez telefon i internet, wykonywanie jednego dnia wszystkich badań z dziedziny medycyny pracy i kompleksową opiekę medyczną w kraju i za granicą" - mówi w gazecie Mierzejewska.
Dziennik podaje, iż  w  Infosys BPO abonamenty mają pracownicy od specjalistów wzwyż. Opieką medyczną są objęci także zatrudnieni na umowę o pracę w Carlsberg Polska.

Fuzja Compensy Życie z  Benefia  Życie


Decyzją  władz  austriackiej grupy ubezpieczeniowej VIG z  polskiego rynku ubezpieczeń  zniknie  Benefia Życie. To efekt fuzji Benefii z  Comensa Życie, która  ma nastąpić jeszcze w 2014 r. - podaje "Puls Biznesu"(Nr z  06.02.2014 r.).  Po jej zakończeniu obie spółki będą działać pod marką Compensa - pisze gazeta. Jak tłumaczy Franz Fuchs, prezes VIG Polska, grupa przeprowadzając  fuzję dwóch spółek życiowych w momencie  "wyraźnego spowolnienia na rynku ubezpieczeń na życie", chce  spożytkować ten czas, aby "przygotować się do wyzwań stojących przed branżą oraz docelowo utrzymać konkurencyjną pozycję wśród największych towarzystw ubezpieczeń na życie". 
Po fuzji  w grupie VIG  Polska pozostaną  trzy towarzystwa ubezpieczeń na życie: Compensa Życie, a Polisa-Życie oraz oczekująca na zgody regulacyjne w sprawie kupna Skandii Życie  od Old Mutual.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT