Nadal około 5 proc. Polaków korzysta z abonamentów medycznych

Z Diagnozy Społecznej wynika, że 5 proc.  Polaków korzysta z abonamentów medycznych i ten udział procentowy zasadniczo  nie zmienia się od 2000 r. Wartość rynku prywatnych usług medycznych w Polsce jest  szacowana na 22-26 mld zł - donosi "Dziennik Gazeta Prawna"(Nr z 10.11.2009 r.). I tak, wydatki na leczenie i badania ambulatoryjne średnio na jedna osobę wynoszą 526 zł a przeciętne wydatki na leki kształtują sie na poziomie 378 zł. Zdaniem gazety, wprawdzie w stosunku do poprzednich lat zmniejszyła sie liczba osób  wręczających  łapówki, jednak przeciętna wysokość łapówek  zwiększyła się  do średnio 475 zł. Tymczasem w opinii  Adama H. Pustelnika, prezesa Signal Iduny,  przyszły rok może jeszcze pogorszyć sytuację tych   szpitali, które przekroczyły już limity NFZ (wiele szpitali tylko w 50-60 proc.  wykorzystuje swoje możliwości - uważa A.H.Pustelnik).  Dlaczego ? Albowiem w 2010 r. wydatki na leczenie mają wynieść  blisko 54 mld zł, może więc zabraknąć 1,5 mld zł.

K2 Doradcy Finansowi pośrednikiem Aegon

Funkcjonująca od lipca 2009 r. firma  pośrednictwa  K2 Doradcy Finansowi,  miała dostać  wsparcie od polskiej spółki  Aegon - podaje "Parkiet"(Nr z 09.11.2009 r.). Gazeta pisze, powołując się na opinie przedstawicieli  z   rynku pośrednictwa. że spółka K2 miała pomóc grupie Aegon  przytrzymać sprzedawców. Tym bardziej, że  - według  dziennika - firmę K2 założyli byli pracownicy Aegonu. Jednak  Hubert Kostrzyński, szef działu marketingu Aegonu twierdzi w "Parkiecie", że pośrednik nie ma powiązania kapitałowego z Aegon, a tylko  otrzymał pomoc na początku działalności firmy. A ... K2 oferuje  ubezpieczenia i jednostki OFE grupy Aegon i  jej szefem jest Marcin Kuźniar, były dyrektor biura regionalnego Aegon w Warszawie.  Spółka K2 prowadzi już  działalność w Warszawie, Białymstoku i Katowicach. Pośrednik chce  docelowo stworzyć  sieć około  1100 doradców.
Gazeta twierdzi, że podobną inicjatywę na rynku pośrednictwa finansowego rozważa Axa.

TU Europa - spadek składki; wzrost zysku

TU na Życie Europa w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2009 r. zebrała  1,76 mld zł składki przypisanej brutto. Jest to słabszy rezultat od uzyskanego rok wcześniej, kiedy to towarzystwo zebrało 2,24 mld zł składek - pisze "Gazeta Ubezpieczeniowa" (www.gu.com  z 10.11.2009 r.). Według "GU", firma poprawiła natomiast wynik netto za okres styczeń – wrzesień 2009 r.  o ponad 50 proc. w stosunku do rezultatu uzyskanego po III kwartałach 2008 r. .Zysk netto osiągnął kwotę 31,04 mln zł. Zdaniem Jacka Podoby,  prezesa zarządu ubezpieczyciela,  mimo trudnej sytuacji w sektorze finansowym spółka osiąga coraz lepsze wyniki w zakresie sprzedaży i wyniku finansowego. - "Niepewność przyszłości spotęgowana przez kryzys zaowocowała wzmożonym popytem m.in. na oferowane przez spółkę życiową produkty ze składką regularną (...) pozwala nam wierzyć, że dalsze innowacyjne rozwiązania, które planujemy uruchomić jeszcze w tym roku, również odniosą sukces –  twierdzi Podoba.
 Grupa Kapitałowa Europa (TU Europa i TU na Życie Europa) osiągnęła po trzech kwartałach 2009 r. zysk netto w wysokości 89,97 mln zł przy 116 proc. dynamiki wzrostu. Natomiast suma bilansowa GK Europa na koniec września br. wyniosła ponad 4,2 mld zł, co oznacza wzrost o niemal 1 mld zł w porównaniu z 2008 r.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT