Ofensywa ubezpieczycieli w segmencie polis zdrowotnych

W  ofertach  ubezpieczycieli pojawia się sporo nowych produktów.  Towarzystwa  starają się  znaleźć rynkowe nisze i zaproponować ubezpieczenia tam,  gdzie dotąd ich nie było. Najwięcej dotyczy polis zdrowotnych - twierdzi "Dziennik Gazeta  Prawna"(Nr z 26.11.2012 r.).
Na przykład  na wypadek konieczności leczenia po powrocie z podróży zagranicznej jako pierwsze zaczęło ubezpieczać klientów TU Europa. W ramach ubezpieczenia, towarzystwo  "zorganizuje i sfinansuje operacje oraz pobyt w szpitalu, zapewni dostęp do lekarzy 14 specjalności oraz wykonanie różnorodnych badań, m.in. laboratoryjnych, RTG, USG, tomografii komputerowej, bez skierowań i limitów. Pokryje także koszty domowych wizyt lekarskich i rehabilitacji stacjonarnej. Całość przy stawce niespełna 2 zł dziennie" - informuje gazeta.
Z kolei  Signal Iduna w ramach Multiochrony ze Szpitalną Opieką Zdrowotną  oferuje klientom  np. możliwość korzystania  z komfortowych warunków pobytu w szpitalu – osobny pokój, indywidualne wyżywienie itp.  Aviva  zaś - wymienia "DGP" -  zaproponowała  dodatkowe opcje w pakiecie "Na Zdrowie", które  zapewniają  ubezpieczonemu wypłatę określonej kwoty, gdy korzysta np. z pomocy w ramach chirurgii jednego dnia lub leczenia nowotworu.  Ubezpieczyciel zapewnia też w ramach  polisy wypłatę pieniędzy na zakup leków.  Menedżerów chroni  także Allianz. Grupowa forma ubezpieczenia dla właściciela firmy i minimum 5 osób kadry zapewnia  składkę niższą niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego - pisze dziennik.

Przypis składki w dół
 
Sprzedaż ubezpieczeń na życie  spadła w III kwartale 2012 r. w ujęciu rocznym o 3,7 proc.,  chociaż  jeszcze na początku br., pomimo spowolnienia, sytuacja nie wyglądała tak źle.  W następnych miesiącach może być jednak  jeszcze gorzej - twierdzi  "Parkiet" (Nr z 29.11.2012 r.), powołując się na jeszcze niepublikowane  oficjalnie dane. W opinii gazety,  największe spadki sprzedaży w br. odnotowały: HDI Gerling (- 56 proc.), Allianz (-51 proc.) oraz Nordea (- 48 proc.).  Dziennik zauważa, że "sprzedaż polis ochronnych na życie jest w sporej części stymulowana przez sprzedaż kredytów mieszkaniowych, jako że jest to niezbędny element otrzymania finansowania hipotecznego". Tymczasem   akcja kredytowa w bankach spowalnia: czwarty kwartał z rzędu utrzymuje się poniżej 11 mld zł.- pisze "P". Zdaniem gazety, "ciężkie czasy czekają też rynek polis o charakterze inwestycyjnym". Rynek spodziewa się znacznego spowolnienia sprzedaży podobnych produktów.  Dlaczego ? Kolejne wyroki sądów zabraniają stosowania horrendalnie wysokich opłat likwidacyjnych,  za wcześniejszą rezygnację z takiego produktu - wyjaśnia "Parkiet".

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT