Open Life stawia na innowacyjność produktów

Open Life po przejęciu  Link4 Life TUnŻ w ciągu roku planuje znaleźć się w pierwszej dziesiątce firm sektora,  a za pięć lat chce znaleźć się w pierwszej trójce ubezpieczycieli życiowych w Polsce - informuje "Rzeczpospolita"(Nr z 09.11.2011 r.). Miejsce na podium firma chce zdobyć dzięki wprowadzeniu nowego w naszym kraju  modelu sprzedaży polis,  zakładającego m.in. oferowanie klientom innowacyjnych rozwiązań z zakresu finansów osobistych. Według gazety,  Open Life chce sprzedawać przede wszystkim długoterminowe produkty oszczędnościowe i inwestycyjne, które mają stanowić 80 proc. oferty ubezpieczyciela.
Open Life "nie będzie jak konkurencja najpierw tworzyć produktu, a później szukać pośredników skłonnych go sprzedać, lecz odwrotnie. Ma kreować produkty nie tylko na potrzeby klienta indywidualnego, ale również na potrzeby dystrybutora i pośrednika, czyli np. banków" - pisze dziennik. Spółka ma już zawartą umowę m.in. z Deutsche Bankiem, w dystrybucji chce  wykorzystywać  spółki holdingu oraz klientów Open Finance.
Zdaniem Krzysztofa Rosińskiego, przewodniczącego rady nadzorczej Open Life, innowacyjna dla  klienta indywidualnego może tu być np. duża elastyczność w produktach, m.in. na sześć miesięcy będzie można zawiesić opłacanie składki  czy  zerwanie długoterminowej umowy bez konsekwencji strat poprzez przekazanie jej na kogoś innego. Ponadto,  "w relacji z klientem będzie  zawsze dystrybutor lub bank, nie Open Life, dlatego zatrudniliśmy wiele osób, które znają się także na bankowości, a nie tylko na ubezpieczeniach"  – twierdzi  Rosiński.

Nowe ubezpieczenie rodzinne z TUnŻ Cardif Polska 
 
Na początku listopada 2011 r. Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska  wprowadziło do swojej oferty nowe ubezpieczenie rodzinne Protektor - podaje "Gazeta Ubezpieczeniowa"(www.gu.com.pl z 08.11.2011 r.). Ubezpieczenie zapewnia kompleksową ochronę dla całej rodziny (możliwość objęcia ochroną również współmałżonka i/lub dzieci ubezpieczonego). Dodatkowym atutem produktu jest szeroki wachlarz świadczeń assistance - twierdzi 'GU". Umowa zawierana jest na rok, z możliwością automatycznego przedłużenia, aż do ukończenia przez ubezpieczonego 65 roku życia. Klient może wybrać pakiet ryzyk z  4 pakietów:   Protektor, Protektor Partner, Protektor Dziecko oraz Protektor Rodzinna.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT