Polacy z dystansem do prywatnych polis zdrowotnych

Z szacunków Ministerstwa Zdrowia wynika,  że jako społeczeństwo wydajemy na zdrowie ok. 7–8 proc. PKB. Oznacza to wysoki udział wydatków prywatnych ponoszonych przez Polaków. Natomiast według "Diagnozy Społecznej 2009",  Polacy w badaniach nie deklarują chęci wykupywania dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych. Podchodzimy  do tematu prywatnego ubezpieczania zdrowia z dystansem  - pisze "Dziennik Gazeta Prawna" (Nr z 20.04.2010 r.). Dziennik  twierdzi, że prywatnym ubezpieczeniom zdrowotnym trudno będzie zdobyć serca Polaków bez dodatkowych zachęt finansowych. Jednym ze sposobów popularyzacji polis medycznych mogłaby więc być ulga w PIT dla ubezpieczających swoje zdrowie na własną rękę. Pracuje nad tym  Ministerstwo Zdrowia - informuje gazeta. Tymczasem "pełne odliczenie od podatku z perspektywy budżetu jest nieopłacalne, gdyż składka ubezpieczeniowa podlegałaby zwrotowi w postaci odliczenia od podatku "– uważa doradca podatkowy Tomasz Piekielnik. Dlatego też  mogłoby to być "prawo do odliczenia od dochodu lub od podatku bądź zaliczenie jako koszt uzyskania przychodów" - pisze "DGP". " Z pewnością budżet w mniejszym stopniu odczułby wprowadzenie ulgi odliczanej od dochodu niż od podatku".
Gazeta przypomina, ze prywatne ubezpieczenia zdrowotne, choć zwykle w uproszczonej formie, są dziś oferowane m.in. jako dodatki do produktów finansowych. Coraz częściej polisę medyczną oferuje się klientom banków, nabywających chociażby karty kredytowe.

Aegon TUnŻ  zmienia ofertę  funduszy kapitałowych (UFK)

Aegon TUnŻ wprowadził do swojej oferty nowe UFK. Równocześnie część z dotychczas dostępnych funduszy jest wycofywana z dotychczasowej oferty towarzystwa z dniem 19 lipca 2010 r. - donosi "Gazeta Ubezpieczeniowa"(www.gu.com.pl z 20.04.2010 r.).  Listę wycofywanych z oferty ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych można znaleźć pod adresem www.aegon.pl/Strefa Klienta-inwestycje/Formularze do pobrania.
Zmiana oferty inwestycyjnej nie dotyczy umów ubezpieczenia zawartych za pośrednictwem Banku Handlowego w Warszawie oraz umów grupowego ubezpieczenia zawartych przez EFG Eurobank Ergasias Spółka Akcyjna (Polbank EFG) - wyjaśnia "Ubezpieczeniowa"..Według "GU", ubezpieczyciel chce w ten sposób poprawić efektywność wyników oferowanych ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT