Polisolokaty straciły atrakcyjność i znikają z rynku

Polisolokaty znikają z polskiego rynku. Produkt  będący efektem  współpracy ubezpieczycieli z bankami przez kilka lat był  popularnym produktem  oszczędnościowym,  ponieważ  pozwalał na ominięcie   podatku Belki.  "Resort finansów zapowiedział, że ukróci tę możliwość" - donosi "Puls Biznesu"(Nr z 28.05.2013 r.), co spowodowało, że jest coraz mniej chętnych na oferowanie tego produktu. Według dziennika, wyniki ubezpieczycieli za pierwszy kwartał 2013 r. "nie pozostawiają złudzeń". Mniejszy przypis składki nie oznacza jednak - zauważa gazeta -  że rynek ubezpieczeniowy zrezygnuje z prostych produktów oszczędnościowych. Na przykład Franz Fuchs, prezes grupy VIG Polska zapowiada, że firma  zaproponuje alternatywę. "Nad własnymi rozwiązaniami pracują także inni ubezpieczyciele. Jednak nowych produktów można spodziewać się dopiero w przyszłym roku, kiedy będzie już jasna sytuacja prawna" - twierdzi "Pb".

Funkcjonuje kredyt  ratalny na zabiegi medyczne

Ruszył pierwszy w Polsce system ratalny na zabiegi medyczne - Finansowane mogą być wszystkie płatne zabiegi, od stomatologii aż po chirurgię plastyczną - informuje "Rzeczpospolita" (Nr z 23.05.2013 r.). Według dziennika,  ""Ratalnie.com"  oferują dwa rodzaje produktów: „Pragnienia kobiet" (zabiegi upiększające i estetyczne) oraz „Mediraty",  finansujące poważne zabiegi medyczne z  zakresu stomatologii, ortodoncji, protetyki, medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, okulistyki, ortopedii, chirurgii artroskopowej, leczenia niepłodności, medycyny sportowej i wiele innych. Jakub Czarzasty, prezes Ratalnie.com. twierdzi, iż " formalności zostały ograniczone do minimum " -  " kontakt z infolinią lub zgłoszenie pacjenta przez wybraną placówkę medyczną, przygotowanie dokumentu potwierdzającego osiąganie dochodu, oraz podpisanie przejrzystej umowy dostarczonej przez kuriera. W większości przypadków decyzja kredytowa zostaje podjęta w ciągu maksymalnie 30 minut od nawiązania kontaktu". Według prezesa Czarzastego,  oprocentowanie oscyluje w granicach 0-15,99 proc. w skali roku - podaje "Rz". 
Minimalne akceptowalne dochody wynoszą 1500 zł netto miesięcznie, przy czym możliwe jest łączenie dochodów nie tylko w obrębie rodziny. Pacjent otrzymuje finansowanie konkretnego zabiegu medycznego w postaci rat rozłożonych na okres od 12 do 36 miesięcy.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT