Polisy w zakupach grupowych i na Facebooku

W sprzedaży polis ubezpieczeniowych na znaczeniu zyskują serwisy i funkcje geolokalizacyjne serwisów społecznościowych,  np. na Facebooka, oferując zniżki przy poleceniu ich usług znajomym - donosi "Rzeczpospolita"(Nr z 11.10.2011 r.). Portale zakupów grupowych maja w swojej  ofercie także  oferty  ubezpieczeniowe.  Rośnie  popularność korporacyjnych stron na Facebooku Pojawiło się  w sprzedaży grupowej ubezpieczenie dentystyczne Med Casco, oferowane we  współpracy z TU Europa SA.  To Jest to pierwsza polisa medyczna oferowana w zakupach grupowych - pisze dziennik. Według Adama Kaliszewskiego, rzecznika MyDeal, na którego platformie prowadzona jest sprzedaż, Polacy na  usługi stomatologiczne  wydają rocznie 4 mld zł, z czego większość na usługi nierefundowane. Ponadto , "rośnie popularność dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych, a platformy zakupów grupowych mogą w tym dodatkowo pomóc" – mówi Kaliszewski.
Według gazety, wcześniej na współpracę z platformami sprzedaży grupowej zdecydowało się Liberty Direct. W lipcu br. ubezpieczyciel  uruchomił ofertę na zakup pakietu polis OC i AC. . I jak twierdzi w dzienniku  Rafał Karski, dyrektor sprzedaży i marketingu Liberty Direct, "być może będzie to jeden z kierunków rozwoju, który wykorzystają również ubezpieczyciel". Oprócz Liberty, podobne działania prowadzi Allianz w swoim profilu dla sprzedaży direct (zniżka  na polisy motoryzacyjne po „polubieniu" profilu firmy". Według Marcina Jaworskiego, rzecznika prasowego Warty, ubezpieczyciel  jako pierwszy na rynku uruchomił  aplikację na smartfony, która pozwala  na szybki kontakt z centrum alarmowym i ułatwia lokalizację potrzebującego pomocy klienta. Z kolei  ING Życie czy Ergo Hestia proponują  konta ubezpieczeniowe online. Mario Everardo Zamarripa Gonzalez, dyrektor biura sprzedaży direct Ergo Hestii powiedział gazecie, iż to "mechanizm podobny do bankowego konta online. Po zalogowaniu można skontaktować się z agentem w celu przedłużenia polisy, śledzić proces likwidacji szkody czy sprawdzić wysokość zniżek".
W opinii "Rzeczpospolitej",  inni ubezpieczyciele są wciąż zachowawczy odnośnie wchodzenia w nowe kanały komunikacji i sprzedaży. Zdaniem  Katarzyny Golińskiej, rzecznik Nordea Życie "brak tego rodzaju aktywności wynika częściowo z ostrożnego przyjmowania działań innowacyjnych przez rynek finansowy".  Swojego konta na Facebooku nie ma też Grupa PZU.

Med Casco Dental Plan - pierwsza polisa stomatologiczna na rynku polskim

Dent-a-Medical SA w ramach współpracy z Med Casco, wyspecjalizowanej firmy opracowującej nowatorskie ubezpieczenia zdrowotne oraz zajmującej się ich obsługą wdraża do realizacji pierwszą polisę stomatologiczna w Polsce – „MED CASCO Dental Plan” - informuje "Bankier" (www.bankier.pl. z 11.10.2011 r.). Pierwsi pacjenci objęci ubezpieczeniem pojawią się w placówkach Dent-a-Medical jeszcze w październiku 2011 r. - wyjaśnia "Bankier". Wojciech Pawlik, prezes Med Casco wyjaśnia, iż produkt stworzony przez Med Casco wspólnie z Towarzystwem Ubezpieczeń Europa SA  jest "odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie usług stomatologicznych w bardzo jak wiemy sprywatyzowanym sektorze jakim jest stomatologia".
Polisa Med Casco Dental Plan gwarantuje klientowi organizację i finansowanie w 100 proc. całego procesu leczenia zabiegów protetycznych i implantologicznych wykonanych w następstwie nieszczęśliwych wypadków jak również finansowanie wszystkich usług stomatologicznych nawet do 30 proc.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT