Popularność UFK będzie rosła

Eksperci przewidują, że popularność UFK będzie rosła w wyniku rosnącej świadomości ubezpieczeniowej, a także coraz większej liczby związków nieformalnych. Dlaczego ? Osoba uposażona w UFK może być nawet niepowiązana formalnym związkiem czy więzami krwi - twierdzi "Parkiet"(Nr z 27.07.2012 r.).
Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe (UFK) są  alternatywną formą  inwestowania, przede wszystkim dla osób, które potrzebują motywacji do systematycznego odkładania pieniędzy - informuje dziennik.  Jak przypomina gazeta, UFK to "rodzaj polisy na życie, której główną funkcją jest oszczędzanie". Przy tym, najczęściej 99 proc. lokowanych środków trafia do funduszu, a 1 proc. składki idzie na ochronę  życia. Minusem  tej formy inwestowania są wysokie opłaty likwidacyjne.  W skrajnych przypadkach, gdy wyjście z UFK z wpłatą regularną następuje w pierwszych dwóch latach od rozpoczęcia oszczędzania, ubezpieczyciel może zabrać 100 proc. zgromadzonych środków. W przypadku wpłaty jednorazowej opłata wynosi najczęściej kilka procent - pisze gazeta .I radzi, aby przy wyborze  UFK,  przede wszystkim  kierować się dwoma wskaźnikami: wysokością opłat oraz historycznymi stopami zwrotu.

PZU przenosi część aktywów z funduszy inwestycyjnych m.in. do funduszy zamkniętych
 
PZU SA  wraz z PZU Życie SA dokonał 24 lipca 2012 r. przeniesienia części aktywów z portfeli inwestycyjnych do funduszu PZU FIZ Akcji, którego jedynymi udziałowcami są PZU SA i PZU Życie SA. Jak podaje "Prnews.pl"(www.prnews.pl z 30.07.2012 r.), "operacja przenoszenia aktywów z portfeli do funduszy jest elementem większego projektu, którego celem jest maksymalizacja efektywności procesu inwestycyjnego". Zdaniem Michała Witkowskiego, rzecznika Grupy PZU SA, jest  to  'techniczne" przesunięcie  części dotychczas posiadanych walorów do zamkniętego funduszu inwestycyjnego, w którym zaangażowane są wyłącznie podmioty z Grupy PZU - pisze portal. I podkreśla, że  w  przenoszonym  portfelu była część  akcji Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach SA. W związku z tym bezpośrednie zaangażowanie PZU i PZU Życie w tej spółce spadło poniżej 5 proc. głosów na WZA. "Zaangażowanie w akcje Azotów Tarnów uważamy za bardzo dobrą inwestycję i podtrzymujemy nasze wcześniejsze opinie i deklaracje na jej temat" - twierdzi Witkowski w "Prnews.pl".

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT