Rynek ogranicza sprzedaż polisolokat na rzecz ubezpieczeń ochronnych

Zdaniem Krzysztofa Charchuła, prezesa Towarzystw BZ WBK-Aviva, obecnie rynek ubezpieczeniowy ogranicza  sprzedaż polisolokat na rzecz ubezpieczeń ochronnych. I jest to właściwy kierunek zmian, które następują w branży  –  pisze "Dziennik Gazeta Prawna"(Nr z 19.06.2013 r.).  "Na rynku bancassurance widać już zmianę związaną np. z ograniczeniem w ofercie sprzedaży polisolokat, które były bardzo popularnym produktem w tym kanale" – twierdzi prezes  Charchuła. W jego opinii, wprawdzie ubezpieczenia inwestycyjne nadal  są  w ofercie ubezpieczycieli, ale firmy ubezpieczeniowe  "coraz więcej uwagi i nacisku" kładą na ubezpieczenia ochronne. Ten trend będzie się nasilać - podkreśla  "DGP."
Według gazety,  obecnie towarzystwa BZ WBK-Aviva ubezpieczają ponad 1,3 mln klientów banku BZ WBK (blisko 60 proc.).  Na koniec 2012 r. ubezpieczyciel  miał  ponad 10-proc. udział  w segmencie bancassurance ubezpieczeń majątkowych oraz 5,3 proc. udział  w obszarze ubezpieczeń na życie (wyłączając polisolokaty). W ciągu najbliższych trzech lat BZ WBK-Aviva ma zamiar podwyższyć  poziom  przypisu składki  brutto o 20 proc. rok do roku, a także kontynuować razem z Bankiem Zachodnim WBK rozwój sprzedaży klasycznych produktów bancassurance.
Jak twierdzi gazeta,  spółka ma też skoncentrować się na wzmocnieniu linii ubezpieczeń niepowiązanych z produktami kredytowymi oraz na zbudowaniu najwyższych standardów obsługi klienta na wszystkich etapach korzystania z oferty".

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT