Signal Iduna także direct

Signal Iduna stawia na dystrybucję polis   w internecie. Ubezpieczyciel ostatnio  uruchomił specjalną platformę online do sprzedaży swoich ubezpieczeń - donosi "Puls Biznesu"(Nr  30.07.2012r.). Na razie w internetowej ofercie towarzystwa znajdują się 3 produkty: , UBR/UBTR Ubezpieczenie na życie i dożycie z gwarantowaną wypłatą składek i ubezpieczeniem NNW,  Bezpieczne Podróże oraz SIC Card. Jak podkreśla  w gazecie Markus Spellmeyer, dyrektor sprzedaży Signal Iduna w Polsce, w ciągu  najbliższych miesięcy  oferta ubezpieczeń   on-line zostanie rozszerzona o kolejne propozycje. Markus Spellmeyer powiedział dziennikowi, iż jest  "przekonany, że forma sprzedaży direct, rozwijana na rynku od kilku lat, ma ogromny potencjał", stąd Signal Iduna  zamierza w najbliższym czasie wzmocnić  aktywność w internecie. 

Centralny Wykaz Ubezpieczonych od 1 września br.

Od 1 września 2012 r.  będzie możliwe  potwierdzanie w placówkach zdrowia prawa pacjenta do świadczeń z wykorzystaniem udostępnianych online danych Centralnego Wykazu Ubezpieczonych - informuje "Gazeta Wyborcza"(Nr  z 20.01.2012 r.), powołując się Michała Boni,  ministra administracji i cyfryzacji. Pacjent w przychodni będzie musiał podać jedynie numer PESEL, aby móc zweryfikować, czy jest ubezpieczony. Natomiast jeżeli nie będzie możliwe zweryfikowanie tych danych za pośrednictwem internetu, wówczas wystarczy pisemne oświadczenie pacjenta potwierdzające ubezpieczenie lub okazanie jednego z dotychczas obowiązujących dokumentów potwierdzających ubezpieczenie, np. druku RMUA - pisze dziennik.
Według  gazety, do 10 lutego br. będzie gotowy projekt nowelizacji, zaś na przełomie marca i kwietnia po konsultacjach społecznych trafi on do Sejmu. Michał Boni powiedział, że "celem ma być doprowadzenie do sytuacji, w której w placówkach zdrowia każdy ubezpieczony pacjent będzie mógł uzyskać należne mu świadczenie zdrowotne bez konieczności gromadzenia dodatkowych zaświadczeń potwierdzających fakt ubezpieczenia".
Boni poinformował - podaje "Wyborcza" - że  nad projektem pracuje zespół przedstawicieli Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Koszt tego projektu szacowany jest na około  10 mln zł.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT