Spółka życiowa Link4 planuje rozszerzenie oferty o terminowe ubezpieczenie na życie

Do czerwca br. w ofercie spółki życiowej,  kontrolowanej  przez Link4,  powinno znaleźć się terminowe ubezpieczenie na życie. Obecnie  ubezpieczyciel oferuje jedynie ubezpieczenie NNW z medycznym assistance. Towarzystwo to ostatnio  zostało jednak  przez Link4 dokapitalizowane kwotą 4 mln zł – donosi „Parkiet’(Nr z 15.04.2008 r.). Pieniądze te zostaną przeznaczone na rozwój oferty i działalność operacyjną ubezpieczyciela. Zdaniem  Arkadiusza Lew-Kiedrowskiego, prezesa zarządu Link4, na którego opinię powołuje  się gazeta, ma to pomóc spółce życiowej "wyjść nad kreskę" po 4 latach jej działalności (firma  ruszyła w 2007 r.). Według dziennika, nie wiadomo natomiast,  kiedy nastąpią kolejne dokapitalizowania spółki. Prezes Lew-Kiedrowski  uzależnia je od sytuacji na rynku.

Ranking polis lokacyjnych Expandera  

Firma Expander opublikowała swój ranking polis lokacyjnych. W zestawieniu produktów porównała m.in. oprocentowanie poszczególnych polis oraz rezultaty, jakie można osiągnąć przy inwestycji w klasyczną lokatę lub odkładając pieniądze na rachunku oszczędnościowym – informuje „Gazeta Ubezpieczeniowa” ( www.gu.com.pl ) z  14.04.2008 r. Najlepsza na rynku polisa lokacyjna jest dziś oprocentowana na poziomie 6,08 proc. („Nordea Profit Plus” z Nordea Bank czy „Czysty zysk” z Fortis Banku).   Pełna wartość odsetek zostaje tutaj w kieszeni klienta, gdyż dochód nie jest objęty „podatkiem Belki”.  Natomiast lokata bankowa, aby dać taki sam dochód netto musiałaby być oprocentowana na poziomie 7,5 proc.. Na porządku dziennym jest jednak eksponowanie w reklamach i materiałach informacyjnych tej drugiej, wyższej stawki oprocentowania. Instytucje oferujące polisy lokacyjne wykorzystują fakt zwolnienia tych instrumentów z „podatku Belki” i zawyżają w reklamach poziom oprocentowania.
Najbardziej atrakcyjne roczne lokaty o stałym oprocentowaniu, wynoszącym 6,5 proc.   oferują AIG Bank, Dominet Bank, Getin Bank oraz Bank Millennium. Jednak  odsetki od lokat zostają pomniejszone o 19 proc. podatku od zysków kapitałowych. Z 6,5 proc. pozostaje więc 5,27 proc..

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT