TUnŻ Europa modyfikuje strategię produktową

TUnŻ Europa, spółka  zależna od giełdowego TU Europa ma w strategii rozwoju  zapis o rozpoczęciu działalności na Ukrainie –  pisze „Parkiet” (Nr z 27.11.2008 r.). Ubezpieczyciel próbował w 2008 r .  kupić ukraińską spółkę Life Kapital, lecz po due diligence zrezygnował. Zdaniem Krzysztofa Rosińskiego, wiceprezesa spółek Europa i szefa Getin Holding TUnŻ Europa spółka nadal nie wyklucza utworzenia spółki za naszą wschodnią granicą, jednak  niekorzystne otoczenie gospodarcze zmusza firmę do przesunięcia tego w czasie. Jednak, według „Parkietu”,  w przyszłym roku działalność spółek Grupy Kapitałowej Europa w Polsce ulegnie zmianie. Firma wejdzie mocniej w rynek polis inwestycyjno-oszczędnościowych o regularnej składce oraz  zaproponuje także ciekawe propozycje w zakresie konstrukcji oferowanych produktów.
Nie oznacza  to jednak wycofania się TUnŻ Europa z oferowania polis lokacyjnych albo produktów strukturyzowanych. Krzysztof Rosiński mówi – pisze gazeta -  że polisolokaty nie znikną z rynku, wciąż będą popularne, jeśli tylko będzie istniał podatek Belki, który dzięki nim można ominąć. Wiceprezes Europy zapewnia, że życiowa spółka wciąż będzie oferowała nowe „struktury”, jednak nie w dotychczasowym tempie, ze względu na słabszy na nie popyt. Rosiński zapowiada, że TU Europa i TUnŻ Europa w przyszłym roku zamierzają utrzymywać dyscyplinę kosztową.  W jego opinii,  rynek życiowy wzrośnie w 2009 roku o około 15-20 procent, majątkowy natomiast o około 5 procent.

Gorsze wyniki Allianz

Przypis składki grupy Allianz z tytułu ubezpieczeń na życie po  dziewięciu miesiącach tego roku wyniósł 934 mln zł, podczas gdy przypis z polis majątkowych sięgnął pułapu 1,2 mld zł -  informuje „Dziennik.WSJ Polska” (Nr 26.11.2008 r.). Gazeta podkreśla, że jednak wysokość zebranej składki z polis ubezpieczenia  na życie  spadł w omawianym czasie o blisko  jedną trzecią. Towarzystwo  życiowe  pogorszyło również   swój wynik finansowy. Spadł on   z sumy 21 mln zł zysku netto wypracowanego  przed rokiem do  kwoty  8 mln zł uzyskanej po III kwartale 2008 r.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT