Ubezpieczenia ochronne mają największy potencjał wzrostu

Polisolokaty odchodzą do lamusa. Obecnie ubezpieczyciele widzą  źródło wzrostu rynku w produktach ochronnych oraz polisach inwestycyjnych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" (Nr z 11.08.2010 r.).  Od początku 2009 r. spada składka zbierana z tzw. polisolokat. W 2008 r.  wartość rynku ubezpieczeń na życie osiągnęła rekordową wartość 39 mld zł, gdy rok później nastąpił spadek o ponad 20 proc., do nieco ponad 30 mld zł. Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń tłumaczy w gazecie, że część towarzystw zdecydowała się wycofać te produkty ze swojej oferty z uwagi na ich niską rentowność.  Widać to  w wynikach ubezpieczycieli. Na przykład PZU Życie zebrało w 2008 r. prawie 6,4 mld zł (głównie z polisolokat), a na koniec 2009 r. odnotowało przypis składki na poziomie  zaledwie 2,9 mld zł. Przypis Avivy, która wycofała się ze sprzedaży tych produktów, spadł zaś o 2,3 mld zł - wylicza "DGP".
W opinii  Adama Gawryły, commercial product managera w ING Życie, w br. nastąpi  nieznaczne ożywienie w segmencie ubezpieczeń z funduszem kapitałowym, ale obecnie największy potencjał wzrostu wykazują ubezpieczenia ochronne: terminowe i dodatkowe. Przy tym - twierdzi Gawryła w "DGP" -  spadek sprzedaży polisolokat będzie kontynuowany, a część ubezpieczycieli w br. może się zdecydować na wprowadzenie ich do oferty.
 
Polisa  "Harmonia Bezpieczeństwa Bis" z  TUnŻ Europa

Grupowe ubezpieczenie na życie z UFK „Harmonia Bezpieczeństwa Bis” wprowadzają na rynek Getin Bank  z  TUnŻ Europa . Jak podaje "Gazeta Ubezpieczeniowa"(www.gu.com.pl z 13.08.2010 r.),  jest to  2-letni produkt strukturyzowany  oparty na strategii RBS Volatility Capped Emerging Markets Bond Fund Strategy 2.  Strategia ta umożliwia zmienną ekspozycję na dłużne papiery wartościowe emitowane w krajach rynków wschodzących poprzez jednostki funduszy inwestycyjnych: Aberdeen Global - Emerging Markets Bond Fund, Templeton Emerging Markets Bond Fund i Pictet Global Emerging Debt - pisze "GU".  Minimalna kwota składki wynosi 5 tys. zł. „Harmonia Bezpieczeństwa Bis” daje 50-90 proc. udziału w uśrednionym wzroście strategii.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT