W bancassurance najlepiej sprzedają się ubezpieczenia na życie

Banki w Polsce coraz więcej zarabiają na sprzedaży ubezpieczeń,  zdecydowanie mniej niż w Europie zachodniej. Z raportu o bancassurance przygotowanego przez Ernst&Young wynika, że co szósty klient polskiego banku ma ubezpieczenie na życie, które kupił za jego pośrednictwem, podczas gdy w Portugalii  jest to blisko 90 proc.,  we Włoszech 65 proc., podobnie w Hiszpanii - informuje "Rzeczpospolita" (Nr z 12.10.2010 r.). W opinii  Iwony Kozery, partnera w firmie Ernst&Young, "bankowcy zdają sobie sprawę, że sprzedaż ubezpieczeń może być dla nich dodatkowym źródłem przychodów (...) Jednak długo jeszcze zajmie im dogonienie europejskich liderów bancassurance". Najlepiej w bankach sprzedają się ubezpieczenia na życie, szczególnie te do kredytów hipotecznych - twierdzi dziennik, powołując się na Marcina Słomianowskiego, dyrektora departamentu detalicznych produktów inwestycyjnych i bancassurance w ING Banku Śląskim. Jego zdaniem, dystrybucja polis przez agentów jest droższa niż w bankach. Przychody ze sprzedaży ubezpieczeń w ING Banku Śląskim rosną, a istotny wzrost jest widoczny od ostatnich dwóch lat. Słomianowski uważa, że  bancassurance w Polsce będzie się nadal rozwijać. "Nie należy spodziewać się jakiegoś wybuchu, eksplozji, ale współpraca między bankami, a ubezpieczycielami będzie się zacieśniać" - przyznaje w gazecie.

Nowa struktura z Nordea Polska TUnŻ

Do oferty Nordea Bank Polska  wszedł nowy produkt strukturyzowany - Nordea Gwarant – Pierwsza Trójka, opracowany przez Nordea Polska TUnŻ w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie - podaje "Gazeta Ubezpieczeniowa"(www.gu.com.pl z 11.10.2010 r.). Jest  to produkt dwuletni (okres trwania umowy ubezpieczenia od 7.10.2010 do 17.12.2012 r.) dający inwestorom 98 proc.  gwarancję zainwestowanego kapitału oraz szansę na zysk. Według "GU", potencjał zysku z ubezpieczenia jest nieograniczony i zależy wyłącznie od zmian wartości walut w stosunku do euro.
Konstrukcja  struktury Nordea Gwarant – Pierwsza Trójka jest oparta na 6 walutach: dolarze australijskim, brazylijskim realu, dolarze kanadyjskim, koronie norweskiej, rosyjskim rublu, południowoafrykańskim randzie.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT