Warta Życie mocno w górę

Po III kwartałach 2008 roku TUnŻ Warta, osiągając prawie pięciokrotnie wyższy przypis składki - 1,72 mld zł -  niż przed rokiem, po raz pierwszy w historii zanotowało poziom składki wyższy od Warty majątkowej. Ponadto, spółka wypracowała    19,1 mln zł zysku netto, czyli o 2,4 mln zł (o 14,1 proc. ) więcej niż przed rokiem. Spółka poprawiła też, w porównaniu do ubiegłego roku o 17 proc. wynik techniczny, który wyniósł na koniec września 23,7 mln zł - informuje "Gazeta Ubezpieczeniowa"(www.gu.com.pl z 07.11.2008 r.). Według gazety, rekordowy przypis składki brutto jest wynikiem  wysokiej sprzedaży produktów bancassurance we współpracy z Kredyt Bankiem oraz Żaglem, w szczególności lokaty  "Warta Gwarancja"  oraz produktu inwestycyjnego  "Euro Asy"  w II i III kw. 2008 r. Natomiast w  III kw. do sieci bankowej został wprowadzony nowy produkt – Program Inwestycyjny "Pewna Dziesiątka". W konsekwencji, ponad dwukrotnie (o 101,2 proc.), wzrosły przychody z lokat życiowej Warty, które wyniosły po 9 miesiącach 40,2 mln zł.

Kto kupi Enel - Med ?

Enel-Med w  ciągu dwóch tygodni  zamierza wybrać inwestora. Nowy inwestor ma przejąć kontrolę nad spółką, a rodzina Rozwadowskich ma zatrzymać 49 proc.  udziałów i prawo weta w kluczowych sprawach. Wśród potencjalnych  kandydatów, z  którymi  firma prowadzi rozmowy,   są dwa fundusze inwestycyjne i jeden ubezpieczyciel - donosi "Puls Biznesu" (Nr z 05.11.2008 r.). Zdaniem dziennika, który powołuje się na rynkowe spekulacje,  to najprawdopodobniej  Generali jest zainteresowane wejściem do Enel-Med, ponieważ  wcześniej już starało się o przejęcie CM LIM, wtedy jednak zostało pokonane przez fundusz Mid Europa Partners.
W opinii Adama Rozwadowskiego, prezesa i właściciela Enel-Medu, spółka jest warta ok. 250 mln zł. Według niego, w tym roku przychody Enel-Medu mogą wynieść ok. 120 mln zł. .

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT