Warto zabezpieczyć finansowo dziecko

Jak zabezpieczyć przyszłość finansową dziecka? Najlepiej  jest wykupić  ubezpieczenie posagowe, które zabezpieczy dziecko w przypadku śmierci rodziców - radzi "Gazeta Wyborcza"(Nr z 26.04.2010 r.). A jeżeli taka sytuacja się nie zdarzy, oszczędności z polisy pozwolą sfinansować inne potrzeby dorosłego już  dziecka,  takie jak studia itp. Zdaniem dziennika, oprócz polisy posagowej istnieje także możliwość  wykupienia samodzielnego ubezpieczenia na życie, zapewniające ochronę finansową na wypadek śmierci rodziców... Można  także - wylicza  "Gazeta Wyborcza" -  wykupić rodzinne ubezpieczenie NWW, jak też  systematycznie odkładać pieniądze w funduszu.

Kolejna polisa zdrowotna z internetu

Segment prywatnych ubezpieczeń medycznych został poszerzony o najnowszą propozycję Raiffeisen Insurance Agency oraz Towarzystwa Ubezpieczeń UNIQA – polisę zdrowotną Medipolis, adresowaną do leasingobiorców i ich bliskich - informuje "Gazeta Ubezpieczeniowa"(www.gu.com.pl z 27.04.2010 r.). Produktowi towarzyszy specjalnie uruchomiony portal www.medipolis.pl, stanowiący centrum informacji o tym produkcie, umożliwiający  nie tylko zakup ubezpieczenia medycznego, ale również ułatwiający  korzystanie z tej polisy. Jest to kolejny sposób na zastosowanie aplikacji teleinformatycznych jako narzędzi zwiększających komfort posiadacza prywatnej opieki medycznej - twierdzi "GU".  Na medipolis.pl dostępne są informacje dotyczące możliwości nabycia ubezpieczenia, jego zakresu, wykaz placówek medycznych świadczących usługi w ramach produktu oraz odpowiednie formularze – rozliczeniowe i kontaktowe. Natomiast sama polisa Medipolis gwarantuje korzystanie z usług dowolnie wybranego lekarza specjalisty, bez limitu wizyt i skierowań; umożliwia ubezpieczonemu dalsze korzystanie z usług ulubionego lekarza i zapewnia wykonanie w dowolnie wybranej placówce, wszelkich niezbędnych badań. Oprócz tego zwraca poniesione wydatki leczenia na podstawie przedłożonego rachunku - jeśli wybrana placówka lub lekarz specjalista nie ma podpisanej umowy z Medipolis, zapewnia dostęp do domowych wizyt lekarskich oraz pokrywa wszelkie koszty leczenia poza granicami kraju Ubezpieczeniem mogą być również objęci członkowie rodzin ubezpieczonego, pracownicy, a także znajomi.
Medipolis w pierwszym kwartale 2010 r.  był dostępny tylko dla klientów Raiffeisen-Leasing Polska, a obecnie dla każdego zainteresowanego. "Ubezpieczeniowa" przypomina, że portal medipolis.pl nie jest pierwszym z rozwiązań multimedialnych, ułatwiających korzystanie z posiadanej polisy zdrowotnej. Narzędzie sieciowe udostępnia m.in. Grupa Medicover ( aplikacja Medicover OnLine) oraz  Inter Partner Assistance Polska ( Medyczna Platforma Informacyjna, skierowana zarówno do osób chorych jak i zdrowych, niezależnie od wieku).

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT