Zakończona fuzja Benefii Życie i Royal Polska

Pomyślnie  zakończył się proces łączenia dwóch spółek życiowych należących do Vienna Insurance Group Polska: Benefia TUnŻ Vienna Insurance Group i Royal Polska TUnŻ . Połączone towarzystwo pod nazwą Benefia TUnŻ S.A. Vienna Insurance Group zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego - podaje "Parkiet" (Nr z 15.11.2008 r.).  W skład zarządu nowopowstałego ubezpieczyciela obecnie  wchodzą: Tomasz Telejko - prezes zarządu oraz Przemysław Majewski i Krzysztof Kuchta -  członkowiezarządu.                                      
Według gazety, po fuzji  szacunkowy udział w rynku  Benefia TUnŻ S.A. Vienna Insurance Group   wynosi obecnie 2,9 proc., a to  daje temu  towarzystwu  miejsce wśród 10 największych ubezpieczycieli na życie w Polsce. Rok 2008 nowa Benefia  chce zamknąć przypisem składki na poziomie 1 mld zł i zyskiem w wysokości ok. 3,8 mln zł - twierdzi dziennik.
Obecnie, po połączeniu spółek , 100 proc.  kapitału zakładowego Benefia TUnŻ S.A. Vienna Insurance Group w wysokości 216 mln zł należy do Wiener Staedtische Versicherung AG Vienna Insurance Group.

Inwestycje w struktury nie przyniosą zysku ?

Spada wartość rynkowa produktów strukturyzowanych. Następujące w ostatnim czasie osłabianie się walut rynków wschodzących pogrąża wyceny struktur, które stawiają na ich umocnienie - informuje "Parkiet" (Nr z 17.11.2008 r.). Gazeta podkreśla, że waluty te spadają w bardzo szybkim tempie, a niektóre z nich w II połowie 2008 r. roku straciły względem dolara ponad 30 proc. Tymczasem okres funkcjonowania  większości struktur kończy się w połowie przyszłego roku - zauważa dziennik. W opinii  Katarzyny Siwek, analityka Expandera, to, czy klienci na produktach strukturyzowanych  zarobią, zależy w znacznym stopniu od tego, kiedy te struktury ruszyły. Jeśli w ciągu ostatniego roku, to przy założeniu,  że złoty może się jeszcze osłabiać, szanse na zyski z inwestycji w te produkty  są niewielkie. "Parkiet" podkreśla, że banki na razie nie zdradzają obecnych wycen  produktów strukturyzowanych.

Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT