Rzecznik Ubezpieczonych na Targach Wiedzy Konsumenckiej - 15 marca 2014 r. - Centrum Handlowe Wola Park w Warszawie

Nowe prawo chroniące konsumentów tematem tegorocznej edycji Targów Wiedzy Konsumenckiej

Już w czerwcu wejdzie w życie nowe prawo konsumenckie. Czy wiemy jak zmiany prawa wpłyną na nasze życie? Gdzie możemy znaleźć pomoc w naszych konsumenckich sprawach? Tegoroczna edycja Targów Wiedzy Konsumenckiej będzie poświęcona tym tematom.

Z okazji Światowego Dnia Praw Konsumenta, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich zaprasza na Targi Wiedzy Konsumenckiej, podczas których, możemy lepiej poznać swoje prawa i dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w razie problemów. Targi odbędą się 15 marca 2014 r. w Centrum Handlowym Wola Park w Warszawie. W czasie Targów eksperci z organizacji i instytucji zajmujących się ochroną konsumentów, udzielą bezpłatnej fachowej pomocy.

Z okazji Targów organizatorzy stworzyli dla konsumentów praktyczny mini-przewodnik, który warto mieć zawsze po ręką, aby wiedzieć, dokąd udać się po pomoc w razie ewentualnych problemów. Mini-przewodnik jest dostępny do pobrania ze strony: pomoc.konsumenci.org

Udostępnienie mini-przewodnika w Internecie sprawia, że również wszyscy Ci, którym nie uda się osobiście wziąć udziału w Targach, będą mogli dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy oraz w łatwy sposób podzielić się tą wiedzą z rodziną i znajomymi. Jest to szczególnie ważne w kontekście nowego prawa konsumenckiego, które zacznie obowiązywać już w czerwcu br." - komentuje Grażyna Rokicka, Prezes Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich zaprasza na Targi już po raz piąty, w tym roku pod honorowym patronatem Prezydent m. st. Warszawy oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Patronami medialnymi Targów są TVP Info, „Dziennik Gazeta Prawna" oraz „Gość Niedzielny", a strategicznym partnerem jest Centrum Handlowe Wola Park.

Targi Wiedzy Konsumenckiej odbędą się dnia 15 marca w Warszawie, w Centrum Handlowym Wola Park, ul. Górczewska 124, w godzinach 12.00 - 20.00.

Szczegółowe informacje na stronie targiwiedzykonsumenckiej.pl

O Targach Wiedzy Konsumenckiej

Targi Wiedzy Konsumenckiej (targiwiedzykonsumenckiej.pl) to największe krajowe wydarzenie edukacyjne dla konsumentów, na które zaprasza Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. Targi odbywają się co roku w okolicach 15 marca, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Praw Konsumenta. Podczas Targów mamy możliwość kontaktu z niemal wszystkimi organizacjami zajmującymi się ochroną praw konsumentów w kraju. Dzięki temu na Targach lepiej poznamy swoje prawa i dowiemy się, do kogo zwrócić się w razie problemów.

O Stowarzyszeniu Konsumentów Polskich

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich (konsumenci.org) jest niezależną, pozarządową organizacją konsumencką. Stowarzyszenie prowadzi akcje edukacyjne, konsultuje nowe przepisy konsumenckie, certyfikuje umowy (dobraumowa.org) i regulaminy sklepów internetowych (dobryregulamin.org), udziela blisko 25 000 bezpłatnych porad prawnych rocznie w ramach Konsumenckiego Centrum E-porad działającego na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego i dba o interes konsumentów w Polsce już od 1995 roku.


Kontakt prasowy:

Paweł Rokicki

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich

501 707 677

p.rokicki@konsumenci.orgPozostałe artykuły w kategorii: Sprawy bieżące


Administracja strony: EPC System - Outsorcing IT